KEK
Fillimi / Lajmet / Meliza Haradinaj-Stublla: Aleanca e Kosovës më Amerikën është e përjetshme dhe e pandryshueshme
M. Haradinaj-Stublla: Aleanca e Kosovës më Shtetet e Bashkuara të Amerikës është e përjetshme dhe e pandryshueshme

Meliza Haradinaj-Stublla: Aleanca e Kosovës më Amerikën është e përjetshme dhe e pandryshueshme

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, përmes një videomesazhi ka uruar kryetarin amerikan, Joe Biden, teksa ka thënë se Aleanca me Amerikën është e përjetshme dhe e pandryshueshme. “SHBA-të janë pjesë e secilës arritje e moment historik të Kosovës dhe popullit të saj. Presidentët amerikanë kanë qenë historikisht mbështetës të pazëvendësueshëm për Kosovën e miq të mëdhenj të popullit tonë. Duke qenë afër nesh në kohërat më të vështirë, e duke u gëzuar bashkë me ne në ditët tona më të mira”, tha Haradinaj-Stubulla.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...