akp deri me 5 maj
mbpzhr 2018
valamobile
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Shpend Ahmeti, konsideron se Hashim Thaçi nuk ka autorizim për ta drejtuar fazën finale të dialogut me Serbinë
Shpend Ahmeti thotë se duhet të merret një vendim i përbashkët për taksën duke e pezulluar atë për 90 ditë

Shpend Ahmeti, konsideron se Hashim Thaçi nuk ka autorizim për ta drejtuar fazën finale të dialogut me Serbinë

Kryetari i PSD-së dhe i kryeqytetit të Kosovës, Shpend Ahmeti, konsideron se Hashim Thaçi nuk ka autorizim për ta drejtuar fazën finale të dialogut me Serbinë  Në një intervistë për “Zërin” Ahmeti ka thënë se PSD ka kërkuar ndërprerjen e pushimit të deputetëve, në mënyrë që të diskutohet rreth dialogut dhe platformës. Ai ka folur edhe për zhvillimet në kuvendin komunal në Prishtinë, me ç’rast është ankuar se Vetëvendosja ka bërë sulme të vazhdueshme kundër PSD-së. Por pavarësisht kësaj, Ahmeti ka thënë se ia ka dalë që t’i përmbushë të gjitha pikat që kanë qenë në orar. Me këtë rast, ai ka thënë se çdo gjë është duke shkuar sipas planeve.

Kontrolloni gjithashtu

Të premten në Drenoc të Rahovecit shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Të premten në Rahovec shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Rahovec bënë të ditur ...