KEK
Fillimi / Lajmet / Shqipëria para Italisë dhe Spanjës
Shqipëria para Italisë dhe Spanjës

Shqipëria para Italisë dhe Spanjës

Shqipëria pas dy ndeshjeve të zhvilluara kryeson grupin G kualifikues për botërorin e vitit 2018 nga Zona e Evropës para ish kampionëve të botës, Italisë dhe Spanjës. Kuqezinjtë të enjten në Vaduz mposhtën Lihtenshtajnin me shifrat 2:0 me golat e Jahmir Hykës (12’), derisa Bekim Balaj vendosi shifrat përfundimtare (0:2) në minutën e 71-të.

Italia shpëtoi në Torino një pikë kundër Spanjës (1:1) falë penalltisë, dhjetë minuta para fundit, ndërsa këtë nuk e bëri Maqedonia në Shkup që huqi penalltinë në minutën e 95-të kundër Izraelit (1:2).

Shqipëria të dielën e pret në Shkodër kombëtaren e Spanjës, derisa Italia në Shkup luan me Maqedoninë.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...