KEK
Fillimi / Lajmet / Kroacia e pamëshirshme ndaj Kosovës
Kroacia e pamëshirshme ndaj Kosovës

Kroacia e pamëshirshme ndaj Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës është mposhtur bindshëm të enjten mbrëma në “Loro Boriçi” të Shkodrës nga Kroacia me 0:6 në kuadër të rrethit të dytë të kualifikimeve për botërorin e vitit 2018 që mbahet në Rusi.

Kroatët demoluan mbrojtjen e dobët të Kosovës me tri golat e Mangjukiqit në pjesën e parë derisa në pjesën e dytë portën e Ujkanit e qëlluan edhe Mitroviq, Perishiq dhe Kaliniq.

Në dy takimet tjera të këtij grupi, Islanda në minutat shtesë e mposhti Finlandën (3:2) derisa takimi në Konia ndërmjet Turqisë dhe Ukrainës u mbyll pa fitues (2:2).

Ndeshjen e radhës Kosova do ta zhvilloj këtë të dielen në Krakov të Polonisë kundër Ukrainës.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...