Smajl Latifi: Sot në 24-vjetorin e rënies në vijën e parë të luftës, përkujtuam Enver Durakun

Kryetari i Komunës së  Rahavecit z, Smajl Latifi ka kujtuar 24 vjetorin e luftimeve në Dobërdelan. Me këtë rast ai ka shkruar: Sot, mbi kodrën e fshatit Ilirion (Dobërdelan), bashkë me familjarë e bashkëluftëtarë, në 24-vjetorin e rënies në vijën e parë të luftës, përkujtuam guximin e pashoq dhe përjetësimin në kujtesën e kombit të dëshmorëve të kombit, Enver Duraku (u plagos rëndë me 28 mars dhe mbylli sytë me 3 prill, në spitalin ushtarak të Pagarushës) nga Krusha e Madhe dhe Shefki Thaçi nga Rogova e Hasit. Kujtimi i veprës së bashkëveprimtarëve dhe bashkëluftëtarëve është i përhershëm, sepse ata vepruan, luftuan dhe u flijuan për idealin e lartë të lirisë, e që emrat e tyre i bënë të pavdekshëm ndër breza.

Lavdi!

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Rahovecit pajisi me mjete konkretizimi dhe laboratorike dy kabinete të SHFMU “Bajram Curri” në Krushë të Madhe

Në Shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Bajram Curri” në Krushë të Madhe, Drejtoria Komunale …