MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / Sot i jepet lamtumira e fundit bilbilit të Kosovës dhe këngëtares se famshme, Nexhmije Pagarusha
Sot i jepet lamtumira e fundit bilbilit të Kosovës dhe këngëtares se famshme, Nexhmije Pagarusha

Sot i jepet lamtumira e fundit bilbilit të Kosovës dhe këngëtares se famshme, Nexhmije Pagarusha

Sot i jepet lamtumira e fundit bilbilit të Kosovës, Nexhmije Pagarusha. Këngëtarja e famshme shqiptare ka ndërruar jetë të premten në moshën 86 vjeçare. Ajo do të varroset në fshatin e saj të lindjes në Pagarushë sipas amanetit të saj dhe ceremonia e varrimit do të jetë familjare. Kjo është agjenda: Në orën 09:00 – 11:00, bëhen homazhe në Teatrin Kombëtar, në orën 11:00 – 11:30, mbahet akademi Përkujtimore në Teatrin Kombëtar, në orën 11:30 – 12:00, bëhet nisja e kortezhit nga Teatri Kombëtar. Ndërsa në orën 14:30, bëhet varrimi në Pagarushë të Malishevës.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Thaçi deponon Kallëzim Penal ndaj Agim Bahtirit për nxitje të përçarjes, mos durimit dhe vëllavrasjes

Kryetari, Hashim Thaçi, ka paraqitur Kallëzim Penal në Prokurorinë e Shtetit kundër Agim Bahtirit të Vetëvendosjes

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deponuar Kallëzim Penal në Prokurorinë e Shtetit kundër kryetarit ...