Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Sot mbahet akademi përkujtimore në nderim të të gjithë dëshmorëve të rënë për liri në trevën e Hasit
Sonte në orën 21:00 kërkohet të lëshohet kënga “Marshi i UÇK-së” si reagim ndaj këshilltarit të kryeministrit në largim

Sot mbahet akademi përkujtimore në nderim të të gjithë dëshmorëve të rënë për liri në trevën e Hasit

Organizuar nga komuna e Gjakovës në bashkëpunim me Bashkinë e Krumës dhe në koordinimin me Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Has, kanë shënuar Javën e Dëshmorëve të kësaj zone. Në vazhdim të aktiviteteve përkujtimore, sot do të mbahet akademi përkujtimore në nderim të të gjithë dëshmorëve të rënë për liri në trevën e Hasit. Akademia do të mbahet në ora 17:00 në ambientet e Shkollës Fillore “Haxhi Hoti” në Rogovë. Pasi sot është 21 vjetori i rëniës heroike të Haxhi Hotit i njohur si Komandant Lleshi, fillimisht në ora 14:00 do të bëhen homazhe tek varri i heroit të kombit Hoti.

Kontrolloni gjithashtu

Cakaj: Përfaqësia e Shqipërisë dhe Zyra Konsullore e Kosovës në Kopenhagë ndajnë të njëjtën hapësirë

Cakaj: Përfaqësia e Shqipërisë dhe Zyra Konsullore e Kosovës në Kopenhagë ndajnë të njëjtën hapësirë

Flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës valëviten së bashku në Kopenhagë. Në kuadër të përfaqësimit me ...