Airport Adem Jashari
kek
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Sot në Deçan do të përkujtohen heronjtë e kombit Avdi Mujaj dhe Jusuf Gërvalla
Kryeministri Haradinaj bënë homazhe në Gllogjan me rastin e njëvjetorit të vdekjes së veteranit të UÇK-së, Hilmi Haradinaj

Sot në Deçan do të përkujtohen heronjtë e kombit Avdi Mujaj dhe Jusuf Gërvalla

Komuna e Deçanit përmes një njoftimi ka bërë të ditur se sot do të përkujtohen heronjtë, Avdi Mujaj si dhe Jusuf Gërvalla me rastin e ditëlindjes së tij. Nga ora 11:00 në Kompleksin Memorial ,”Dëshmorët e Kombit”, në Gllogjan përkujtohet heroi Avdi Mujaj. Ndërsa nga ora 12:00 në fshatin Dubovik në ditëlindjen e tij përkujtohet heroi Jusuf Gërvalla, ndërkohë që bëhen homazhe te “Kompleksi i Varrezave në Dubovik.

Kontrolloni gjithashtu

21 vite me parë u zhviillua Beteja e Kaqandollit është njëra ndër betejat më të lavdishme të UÇK-së në Llap

21 vite me parë u zhviillua Beteja e Kaqandollit është njëra ndër betejat më të lavdishme të UÇK-së në Llap

Beteja e Kaqandollit është njëra ndër betejat më të lavdishme të UÇK-së, jo vetëm në ...