kek
MIT
Airport Adem Jashari
valamobile
mbpzhr grante
Fillimi / Njoftime / Sot në Deçan nderohen dëshmorët e kombit, Rexhep Mazrekaj, Selmon Dukaj, Ahmet Baqaj dhe Ahmet Baqaj
Sot në Deçan nderohen dëshmorët e kombit, Rexhep Mazrekaj, Selmon Dukaj, Ahmet Baqaj dhe Ahmet Baqaj

Sot në Deçan nderohen dëshmorët e kombit, Rexhep Mazrekaj, Selmon Dukaj, Ahmet Baqaj dhe Ahmet Baqaj

Njoftohen familjet e dëshmorëve, invalidët dhe veteranët e luftës së UÇK-së, së sot, më  3 qershor 2019, mbahen homazhe për dëshmorët e kombit në Deçan. Homazhet mbahen sipas kësaj agjende: në orën 11:00 bëhen homazhe për dëshmorët Rexhep Mazrekaj, Selmon Dukaj dhe Ahmet Baqaj, tek vendi i rënies, rrugës magjistrale Deçan-Gjakovë. Në orën 11:30 bëhen homazhe për dëshmorin Altin Haskaj në Irzniq. Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e dëshmorëve dhe luftën e drejt të UÇK-së!

Kontrolloni gjithashtu

Është ndarë nga jeta nëna e ish-komandantit të Batalionit "Atlantiku", Hysni Syla

Është ndarë nga jeta nëna e ish-komandantit të Batalionit “Atlantiku”, Hysni Syla

Familja e ish-komandantit të Batalionit “Atlantiku”, të UÇK-së, nëpërmjet një postimi në rrjetin social ka ...