Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Sot në komunën e Dardanës përfundon ushtrimi fushor “Partnerët 2019” i Forcës së Sigurisë të Kosovës
Sot në komunën e Dardanës përfundon ushtrimi fushor “Partnerët 2019” i Forcës së Sigurisë të Kosovës

Sot në komunën e Dardanës përfundon ushtrimi fushor “Partnerët 2019” i Forcës së Sigurisë të Kosovës

Sot në Dardanë do të përfundojë ushtrimi fushor “Partnerët 2019” dhe kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati do të presë në takim zëvendëskomandantin e forcave tokësore të FSK-së, Hysen Dreshaj, në Qendrën Operative Emergjente. Të pranishëm do të jenë ekipet reaguese emergjente, komiteti për mbrojtje dhe shpëtim dhe akterët e tjerë. Ushtrimet simuluese në Komunën e Dardanës përfundojnë sot me situatën e fundit “Kordon kërkimi”, e cila do të realizohet në Vaganesh në orën 12:30.

Kontrolloni gjithashtu

PDK reagon ndaj justifikimeve të zyrtarëve të LV-së për gjoja pengesat që po i kanë për formimin e institucioneve

PDK reagon ndaj justifikimeve të zyrtarëve të LV-së për gjoja pengesat që po i kanë për formimin e institucioneve

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi, ka reaguar ndaj justifikimeve të zyrtarëve të ...