Sot në Malishevë 24 të shëruar dhe 33 raste të reja me covid-19

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, 24 persona janë shëruar nga covid-19, ndërsa janë regjistruar 33 raste të reja. Kjo është konfirmuar nga ana e IKSHPK-së dhe QKMF-së në Malishevë, në komunikimin  e rregullt zyrtar me shtabin emergjent komunal në Malishevë, si dhe nga komunikimi me rastet në terren. Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 4140 raste, prej tyre 3911 janë shëruar, 87 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë 142 raste.

Kontrolloni gjithashtu

KRYETARI LATIFI TAKON FORCAT E SIGURISË SË KOSOVËS

Pjesëtarët e Gardës Kombëtare me kuadrot profesionale xheniere, OR-6 Fitim ZULLUFI, OR-6 Naim BEKA, OR-5 …