KEK
Fillimi / Lajmet / Sot në Shqipëri 135 persona kanë rezultuar pozitiv në virusin corona ndërsa ka humbur jetën një pacient i infektuar
MSh dhe AKK do t'i monitorojnë institucionet private që janë licencuar për testime serologjike që të mos dëmtohen qytetarët

Sot në Shqipëri 135 persona kanë rezultuar pozitiv në virusin corona ndërsa ka humbur jetën një pacient i infektuar

Sot  në Shqipëri 135 persona kanë rezultuar pozitiv në virusin corona ndërsa ka humbur jetën një pacient i infektuar. Ndërkohë shqetësuese situata bëhet në Tiranë, ku regjistrohet numri më i madh i të infektuarve brenda një dite, 113 raste. “Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri  janë kryer 586 testime për të dyshuar të prekur nga virusi  ku 135 persona janë konfirmuar të infektuar.  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 113 raste në Tiranë, 11 në Durrës, nga 2 raste në Kukës, Vorë, nga 1 rast në Shkodër, Krujë, Has, Kavajë, Vlorë, Tropojë, Kamëz.  Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 72 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3227, që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht ne spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 122 pacientë të konfirmuar pozitivë me Covid19, 20 pacientë janë në terapi intensive, 3 prej të cilëve të intubuar. Fatkeqësisht, edhe pas përpjekjeve të mëdha të ekipeve mjekësore, nuk e ka fituar dot betejën me sëmundjen një 58 vjeçar nga Tirana”, njoftoi Marjeta Dervishi nga Instituti i Shëndetësisë Publike.

Kontrolloni gjithashtu

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë dorëzon në Qeveri peticionin e punëtorëve për shtesat prej 300 euro

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë dorëzon në Qeveri peticionin e punëtorëve për shtesat prej 300 euro

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme ka ...