Sot në varrezat e Dëshmorëve, në Gllogjan, me nderime të larta nga u varros trupi i veteranit, Avni Hyseni

Sot në varrezat e Dëshmorëve, në Gllogjan, me nderime të larta nga u varros trupi i veteranit, Avni Hyseni

Sot në varrezat e Dëshmorëve në Gllogjan, me nderime të larta nga FSK-ja, në përcjelljen e familjarëve, bashkëluftëtarëve dhe qytetarëve të shumtë është varrosur ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Avni Hyseni, i cili vdiq të hënën. I ndjeri Avni Hyseni ka qenë në gjendje kome së fundmi për shkak të gjakderdhjes masive në tru. Atij i ishte refuzuar edhe viza nga Ambasada Gjermane për të shkuar në Perëndim për shërim. Luftëtari i lirisë, Avni Hyseni kishte qenë pjesë e UÇK-së, më vonë e TMK-së dhe më pas ishte angazhuar edhe në radhët e UÇPMB-së.

Kontrolloni gjithashtu

Bill Clinton dhe bashkëshortja e tij, Hillary Clinton, mbështesin kandidaturën e zonjës Kamala Harris për kryetare të Amerikës

Ish-kryetari Shteteve të Bashkuara, Bill Clinton dhe bashkëshortja e tij, Hillary Clinton, e cila garoi …