Fillimi / Lajmet / Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 8 raste të reja, janë shëruar 12 të infektuar
Covid

Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 8 raste të reja, janë shëruar 12 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga  dy  mijë e   274   testime sa janë bërë në nivel vendi, 8  të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore  nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 12   të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 157 mijë e 848 Numri  përgjithshëm i rasteve aktive është  314 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Jeffry Hovenier: Nuk i sanksionojmë njerëzit për shkak të veprimtarisë politike, sanksionojmë ata që shkelin ligjin

Jeffry Hovenier: Nuk i sanksionojmë njerëzit për shkak të veprimtarisë politike, sanksionojmë ata që shkelin ligjin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier ka folur edhe për sanksionet ndaj atyre që bëjnë ...