KEK
Fillimi / Lajmet / Sot rreth orës 16.00 janë shënuar dridhje të tokës në Shqipëri dhe në Kosovë
Sot rreth orës 16.00 janë shënuar dridhje të tokës në Shqipëri dhe në Kosovë

Sot rreth orës 16.00 janë shënuar dridhje të tokës në Shqipëri dhe në Kosovë

Sot rreth orës 16.00 janë shënuar disa dridhje të tokës në Shqipëri dhe në Kosovë. Një tërmet i fuqishëm prej 5.2 ballësh të shkallës Rihter thuhet se është ndjerë në Tiranë dhe disa qytete të tjera të Shqipërisë. Tronditjet kanë zgjatur pak sekonda. Epiqendra e tërmetit, sipas njoftimeve të para  ka qenë 32 km, larg Dibrës, në Kurbnesh. Po në të njëjtën kohë janë ndier dridhje të tokës në kryeqytetin e Kosovës. Ende nuk dihet fuqia e këtij tërmeti, megjithatë shumë qytetarë që banojnë në katet e larta të ndërtesave janë shqetësuar.  Deri tani nuk janë raportuar dëme materiale.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...