KEK
Fillimi / Lajmet / Sot u mblodhën deputetët e Kuvendit të Shqipërisë, për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit
Sot u mblodhën deputetët e Kuvendit të Shqipërisë, për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit

Sot u mblodhën deputetët e Kuvendit të Shqipërisë, për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit

Sot u mblodhën deputetët e  Kuvendit të Shqipërisë, për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit. Kuvendi u mblodh  me deputetët aktualë ku shumica prej tyre do të ulen për herë të fundit në parlament, ndërsa 140 deputetët e dalë nga zgjedhjet e 25 prillit do të betohen në shtator. Dje paradite Konferenca e Kryetarëve vendosi zhvillimin e seancave plenare në datat 4 maj, 6 maj, 13 maj dhe 20 maj 2021. Çështje të rëndësishme pritet të kthehen në tavolinat e diskutimit, ku mbi të gjitha qëndron ajo e shkarkimit të Presidentit, Ilir Meta. Në seancën e sotme të Kuvendit të Shqipërisë  në rend dite janë futur për votime mes të tjerave edhe disa projekt-ligje të kthyera nga kryetari aktual, si dhe akte normative të qeverisë që lidhen me marrëveshje për sigurimin e vaksinave.

Kontrolloni gjithashtu

Daut Haradinaj: Zonja, Donika Shvarc duhej të shkonte në Prokurori për akuzat kundër meje, nëse ka diçka të vërtetë

Ish-deputeti e kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, para rreth tre muajve, iu kishte ...