Fillimi / Lajmet / Sot u shënua një rast i vdekjes nga virusi korona, janë paraqitur 22 raste të reja, janë shëruar 20 të infektuar
Sot u shënua një rast i vdekjes nga virusi korona, janë paraqitur 22 raste të reja, janë shëruar 20 të infektuar

Sot u shënua një rast i vdekjes nga virusi korona, janë paraqitur 22 raste të reja, janë shëruar 20 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, bën të ditur se në 24 orët e fundit, në nivel vendi,  nga 2 mijë e 95 testime, 22 të dyshuar kanë rezultuar pozitiv me virusin corona. Gjatë kësaj periudhe kohore është shënuar 1 rast i vdekjes me këtë virus. Sot janë shëruar 20 të infektuar derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve prej fillimit të pandemisë, një vit e gjysmë më parë, e deri tani ka arritur në 157 mijë e 276. Numri i përgjithshëm i rasteve aktive ka zbritur në 428 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Liderët nga vendet e rajonit dhe zyrtarë të lartë të BE-së , kanë shprehur solidaritetin e tyre me Maqedoninë e Veriut

Janë mësuar disa shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak më 23 nëntor në Bullgari

Janë mësuar shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak ...