KEK
Fillimi / Lajmet / Tahiri: Defilimi i përbashkët i forcave të KFOR-it me ato serbe në territorin e Kosovës ka qenë gabim
Tahiri: Defilimi i përbashkët i forcave të KFOR-it me ato serbe në territorin e Kosovës ka qenë gabim

Tahiri: Defilimi i përbashkët i forcave të KFOR-it me ato serbe në territorin e Kosovës ka qenë gabim

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se defilimi i përbashkët i forcave të KFOR-it me ato serbe në territorin e Kosovës ka qenë gabim. I dyti i Qeverisë Hoti në seancën e sotme plenare u zotua se kjo do të përmirësohet dhe se nuk duhet të ndodh asnjëherë sepse është një provokim për vet shtetin. “Ajo që ka ndodhur në raport me defilimin e forcave serbe dhe KFOR-it bashkërisht ka qenë një gabim të cilin duhet të përmirësojmë ne si qeveri. Por edhe nuk duhet të ndodh asnjëherë sepse ka qenë një provokim për qytetarët atje, por edhe për vet shtetin”, tha ai.

Kontrolloni gjithashtu

Turqia armatos Shqipërinë me armë anti-dron të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e Armatosura Turke

Turqia armatos Shqipërinë me armë anti-dron të dizajnuar dhe prodhuar për Forcat e Armatosura Turke

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga ...