Edita Tahiri

Tahiri: Nuk mbrohen interesat kombëtare duke pranuar marrëveshje pa njohje reciproke

Ish kryenegociatorja e vendit tonë, Edita Tahiri, ka reaguar ndaj paralajmërimeve për zhvillimet që mund të ndodhin nesër në Bruksel, ku kryeministri, Albin Kurti do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq. Duke komentuar mbi paralajmërimet për nënshkrimin e marrëveshjes franko – gjermane, për të cilën thuhet se do t’i normalizoj raportet mes Kosovës dhe Serbisë, ish kryenegociatorja, Edita Tahiri ka shkruar se nuk mbrohen interesat kombëtare duke pranuar marrëveshje pa njohje reciproke. Ajo ka shkruar se “Nuk mbrohen interesat kombetare nese pranohet nje marreveshje qe nuk ka njohje reciproke me Serbine!”.

Kontrolloni gjithashtu

Rrezarta Krasniqi: Kompromiset në dëm të Kosovës kjo qeveri i ka bërë standard të politikës së jashtme

Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, nuk beson që do të hiqen sanksionet e vendosura nga BE-ja

Deputetja e LDK-Së, Rrezarta Krasniqi nuk besojnë që do të hiqen sanksionet e vendosura nga …