Fillimi / Lajmet / Tahiri: Serbia është agresore dhe sot vazhdon të njëjtën politikë që ka zhvilluar gjatë luftës
Tahiri: Ftesa e Haradinajt e hershme, ende nuk është mandatar

Tahiri: Serbia është agresore dhe sot vazhdon të njëjtën politikë që ka zhvilluar gjatë luftës

Analisti, Ramush Tahiri ka vlerësuar se pozicioni i i Kosovës në arenën ndërkombëtare në këtë periudhë po vlerësohet të jetë i dobët. Ai i ka thënë “Ekonomia Online” se Kosova duhet të jetë shumë më agresive ndaj Serbisë. Pozicioni i Kosovës në arenën ndërkombëtare është i dobët dhe nuk po arrijnë ta bind që shtet-ndërtimi është në dobi të paqes dhe stabilitetit në Ballkan dhe që Serbia është agresore dhe sot vazhdon të njëjtën politik që ka zhvilluar në atë kohë me luftë. Kosova duhet të jetë shumë më agresive në këtë punë dhe Serbia duhet t’i akuzojë Vuçiqin dhe Daçiqin si zëdhënës të politikës së Millosheviqit, por jo ta pranojë që Hashim Thaçi dhe komandant të tjerë qenkan ata që kanë bërë krime lufte”, ka porositur analisti, Ramush Tahiri.

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit iu janë kthyer buxhetit të Kosovës

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit 2019 i janë kthyer buxhetit të Kosovës

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit ka shqyrtuar Raportin Vjetor të Komisionit Qendror ...