Airport Adem Jashari
kek
MIT
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Thaçi: Ata që me sakrificën e tyre ndërtuan paqen dhe humbën jetën në vendin tonë janë heronj të Kosovës
Thaçi: Ata që me sakrificën e tyre ndërtuan paqen dhe humbën jetën në vendin tonë janë heronj të Kosovës

Thaçi: Ata që me sakrificën e tyre ndërtuan paqen dhe humbën jetën në vendin tonë janë heronj të Kosovës

Në kuadër të ceremonisë së Ditës së Përkujtimit të Mbretërisë së Bashkuar, sot kryetari Hashim Thaçi ka nderuar sakrificën e 14 ushtarëve britanikë, të cilët ranë në krye të detyrës, duke i shërbyer paqes dhe stabilitetit në Kosovë. “Nderim i përjetshëm për rreth 200 gra e burra që humbën jetën si pjesë e misionit të KFOR-it në Kosovë”, ka shkruar Thaçi. “Ata që me sakrificën e tyre ndërtuan paqen dhe humbën jetën në vendin tonë, nuk janë vetëm heronj të KFOR-it dhe shteteve anëtare të NATO-s, por edhe të Republikës së Kosovës”, ka shkruar Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim një delegacion të Fondit Monetar Ndërkombëtar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim një delegacion të Fondit Monetar Ndërkombëtar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur të martën në takim delegacionin e Fondit Monetar ...