mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Haradinaj i përkujton 14-të ushtarët britanik të KFOR-it që kanë humbur jetën gjatë shërbimit të tyre në Kosovë
Haradinaj: Nuk ka kuptim të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit

Haradinaj i përkujton 14-të ushtarët britanik të KFOR-it që kanë humbur jetën gjatë shërbimit të tyre në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përkujtuar 14-të anëtarët e Forcave të Armatosura Britanike, që humbën jetën gjatë shërbimit në vendin tonë. “Sot, me respektin e përjetshëm, përkujtojmë 14-të anëtarët e Forcave të Armatosura Britanike, që humbën jetën gjatë shërbimit me forcat e NATO-s në Kosovë. Liria e popullit tonë, është ndërtuar në themelet e sakrificës dhe flijimit. Në këtë rrugëtim, miqtë dhe aleatët tanë ishin përkrah nesh. Kosova përherë do të nderoj sakrificën deri në flijim, për liri e demokraci!”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova ofron kushte të volitshme për investitorë të huaj por dhe ka kapacitete për t’i gjeneruar investimet

Haradinaj: Kosova ofron kushte të volitshme për investitorë të huaj por dhe ka kapacitete për t’i gjeneruar investimet

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim investitorë nga Izraeli dhe Shqipëria, ...