Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të themelimit të Policisë.
Thaçi: Kur kanë ndodhur hapat e parë të Policisë së Kosovës, ka pasur mëdyshje se njerëzit do t’i bashkoheshin

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të themelimit të Policisë.

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në shënimin e 20 vjetorit të themelimit të Policisë. Para të pranishmëve, ai ka treguar rrugëtimin e Policisë së Kosovës për organizimin në një forcë të profesinalizuar. Po ashtu, Thaçi ka thënë se kur kanë ndodhur hapat e parë të Policisë së Kosovës, ka pasur mëdyshje se njerëzit do t’i bashkoheshin uniformës. “Fillimisht kur kanë ndodhur hapat e parë të Policisë së Kosovës ka pasur dilema të ndryshme, si të fillohej pasi që ishte vetëm 3 muaj pas çlirimit të Kosovës. Prandaj ishte e domosdoshme fillimi i ndërtimit të Policisë së Kosovës, sepse ishte dilemë sepse a do të t’i bashkoheshin asaj”, ka thënë Thaçi. Ai ka përmendur edhe policët e rënë në detyrë si: Izet Demajn, Triumf Rizën e Enver Zymberin.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti thotë se gjashtë muaj u bënë nga letra që ia dërgoi Presidentit Trump, mirëpo Thaçi nuk mori përgjigje

Albin Kurti, mendon se ka ardhur koha, “që ta thyejnë qafën”, ata që e dëmtuan Kosovën për shumë vite

Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër, Albin Kurti, në një tubim përballë elektoratit ...