Thaçi: Sulmi ndaj Çitakut përpjekje për dëmtim të imazhit të shtetit

Thaçi: Shaban Dragaj ishte frymëzim për të gjithë bashkëluftëtarët

Kryetari i vendit Hashim Thaçi, ka reaguar pas ndarjes nga jeta të ish-luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shaban Dragaj. Thaçi shprehet se ka pranuar me pikëllim lajmin për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit Dragaj, duke thënë se ai ishte frymëzim për të gjithë djemtë dhe vajzat që luftuan për lirinë e Kosovës. “Me përvojën, guximin dhe shpirtin e tij luftarak, Shabani ishte gjithmonë frymëzim për shumë djem e vajza që i bashkoheshin luftës sonë çlirimtare. Ngushëllime familjes Dragaj dhe të gjithë miqve e familjarëve të tij”, ka shkruar Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Shaip Kamberi

Shaip Kamberi nuk ka arritur të fitojë mandatin e deputetit në Kuvendin e Serbisë pas rivotimit që u bë në Tërnoc

Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës ka marrë vetëm 598 vota, ndërkaq Kamberit i duheshin së …