KEK
Fillimi / Lajmet / Tramp: Marrëveshja e nënshkruar në Uashington ndali vrasjet masive mes serbëve dhe shqiptarëve (!)
Kryetari amerikan, Donald Trump e portretizon kundërshtarin e tij, Joe Biden, si një kundërshtar të naftës, armëve dhe Zotit

Tramp: Marrëveshja e nënshkruar në Uashington ndali vrasjet masive mes serbëve dhe shqiptarëve (!)

Gjatë një tubimi zgjedhor në Karolinën Veriore, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka vlerësuar tejet lart marrëveshjen e nënshkruar në Uashington për të cilën ka thënë se e ka ndalur vrasjen masive mes shqiptarëve dhe serbëve(!). Ai ka shfaqur bindjen e tij se do ta marrë Çmimin Nobel për Paqe shkaku se arriti t’i detyrojë Kosovën dhe Serbinë të nënshkruajnë marrëveshje për normalizim ekonomik. “Tregimi tjetër, jam i sigurt se do të jetë një Çmim Nobel për Paqe. Ne po i ndalim vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë. Ata e kanë vrarë njëri-tjetrin për shumë vjet. Ata do t’i ndalin vrasjet”, ka theksuar presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump duke barazuar kështu agresorin me viktimën!

Kontrolloni gjithashtu

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari i vendit, Hashim Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Nga Partia Demokratike e Kosovës kanë dhënë detaje për takimin që ka pasur sot i ...