KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari, Hashim Thaçi është pritur në takim nga presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

Kryetari, Hashim Thaçi është pritur në takim nga presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

Kryetari, Hashim Thaçi është pritur në takim nga presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. “Mirënjohës për mikpritjen e ngrohtë nga Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, si dhe për bisedën produktive për të gjitha çështjet me interes të përbashkët, përfshirë bashkëpunimin dypalësh, çështjet rajonale dhe globale. Turqia është një partnere strategjike, e cila ka mbështetur forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar dhe zhvillimin ekonomik të Kosovës”, ka shkruar pas takimit, kryetari, Hashim Thaçi. Në takimin e sotëm ishte i pranishëm edhe lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli. Takimi u zhvillua në rezidencën presidenciale Vahdettin në Stamboll.

Kontrolloni gjithashtu

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari i vendit, Hashim Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Nga Partia Demokratike e Kosovës kanë dhënë detaje për takimin që ka pasur sot i ...