leoni

Ukraina ka fituar tre me zero në lojën kundër ekipit të Kosovës

Ukraina ka fituar 3:0 kundër ekipit të Kosovës

Ukraina dhe Kosova u përballen në Krakov të Polonisë në kuadër të xhirosë së tretë të Grupit I të Eliminatorëve për Botërorin “Rusia 2018”. Në pjesën e parë të lojës, Ukraina kaloi në epërsi me anë të Kravets në minutën e 31-të. Ndërkohë që në pjesën e dytë të lojës, Ukraina ka shënuar edhe dy gola të tjera duke mundur Kosovën me rezultat 3:0, përkundër lojës tejet ofanzive të Përfaqësueses tonë që rezultoi me krijimin e një numri të madh të rasteve, ndërsa më të mirin për të barazuar shifrat e lëshoi Bernard Berisha (78′) kur qëlloi shtyllën. Pas tri ndeshjeve të zhvilluara Kosova zë vendin e fundit me 1 pikë sa ka Finlanda e cila mbrëmë në Tampere është mposhtur nga Kroacia me 0:1. Kroatët me 7 pikë bashkë me Islandën kryesojnë grupin I.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Frontit Europian, Bujar Osmani, shpalli fitoren në zgjedhjet presidenciale të Maqedonisë, me epërsi të 40 mijë votave

Kandidati i Frontit Europian për kryetar të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka shpallur fitoren …