Zaev

Vazhdojnë bisedimet për qeverinë e re në Maqedoni

Kreu i LSDM-së dhe njëherit mandatar për formimin e qeverisë së re, Zoran Zaev sot do t’i vazhdoj bisedimet për formimin e qeverisë së re me partitë politike parlamentare të cilat me firmat e tyre u bënë pjesë e shumicës parlamentare. Raportohet se Zaev sot do të zhvilloj një takim me kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela. Ky i fundit për sot ka paralajmëruar një konferencë për shtyp, e para pas zhvillimeve të 27 prillit në Kuvend.

Kontrolloni gjithashtu

Rexhep Selimi

Mbrojtja e Rexhep Selimit, ka kërkuar lirimin e tij nga paraburgimi deri në 30 ditë para fillimit të gjykimit

Në përgjigje ndaj kërkesës së Zyrës së Prokurorit të Gjykatës Speciale, avokati i  Rexhep Selimit, …