valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Veseli e takon ish-sekretaren Albright e falënderon për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë e Kosovës
Veseli e takon ish-sekretaren Albright e falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë e Kosovës

Veseli e takon ish-sekretaren Albright e falënderon për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e Republikës së Kosovës. Veseli e ka falënderuar zonjën Albright që sot në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës ka ardhur në Prishtinë për të festuar bashk me qytetarët çlirimin e Kosovës. “Faleminderit shumë për pritjen zotëri kryetar. Unë po ndihem sikur në shtëpinë time”, tha Albright në takim me kryeparlamentarin Veseli. Kreu i Kuvendit ndërsa tha se falë mbështetjes së SHBA-së, kryetarit Clinton, sekretares Albright dhe gjeneralit Clark, Kosova ka arritur lirinë dhe është sot shtet i pavarur.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Ashtu siç kemi luftuar për çlirimin e Kosovës nga Serbia do ta luftojmë korrupsionin, nepotizmin dhe abuzimet

K.Veseli: Ashtu sikur e kam çliruar Kosovën nga Serbia njëzet vjet më parë, ashtu do ta çliroj edhe nga korrupsioni (!)

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë Konventës Festive të partisë, ku u zgjodh sërish kryetar ...