MIT
valamobile
mbpzhr grante
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Veseli: Me rritje 50 për qind të pagave mund të arrihen rezultate “në ngritjen e nivelit” të krijimtarisë kulturore (!)
Veseli: Dënimi me burgim të përjetshëm i Radovan Karaxhiqit, është konfirmim se Serbia ishte agresori i luftërave

Veseli: Me rritje 50 për qind të pagave mund të arrihen rezultate “në ngritjen e nivelit” të krijimtarisë kulturore (!)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në takim punonjësit e institucioneve të kulturës dhe të trashëgimisë kulturore, të cilët nga janari i vitit të ardhshëm do t’i marrin pagat me rritje prej 50 për qind. Me këtë rast Veseli ka thënë se vetëm me trajtim dinjitoz dhe meritor mund të arrihen rezultate në punë dhe në ngritjen e nivelit të krijimtarisë kulturore. “Pagat e punonjësve të institucioneve të kulturës dhe të trashëgimisë kulturore, nga ky muaj janë rritur për 50 për qind. Premtimi i dhënë është mbajtur. Përgëzoj ministrin e Kulturës, Kujtim Gashi, për kujdesin ndaj artistëve ka shkruar Veseli në një postim të tij, por nuk ka treguar ndonjë shembull konkret sesi mund të ngrihet niveli i krijimtarisë kulturore me rritje pagash. (!)

Kontrolloni gjithashtu

Zëvendësministrja e MZhR-së, Magbule Shkodra i dhuron rreth 300 ekzemplarë për bibliotekën e Universitetit “Kadri Zeka“ në Gjilan

Zëvendësministrja e MZhR-së, Magbule Shkodra i dhuron rreth 300 ekzemplarë për bibliotekën e Universitetit “Kadri Zeka“ në Gjilan

Zëvendësministrja e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal znj. Magbule Shkodra, njëherit edhe vajza e profesorit të ...