driloni com
vipa
vala – old
Fillimi / Lajmet / Veseli: PDK ka platformën më të mirë qeverisëse, por dhe kandidatët më kredibilë për kryetarë të komunave
Veseli: PDK ka platformën më të mirë qeverisëse por dhe kandidatët më kredibilë për kryetar të komunave

Veseli: PDK ka platformën më të mirë qeverisëse, por dhe kandidatët më kredibilë për kryetarë të komunave

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar disa nga kandidatët për kryetarë komunash dhe ata për Kuvendet Komunale, me të cilët ka diskutuar lidhur me vizionin për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Për këtë, në një postim në rrjetin social, ai ka njoftuar se ka qëndruar në Gjilan, Viti e Ferizaj. Veseli ka thënë se me partinë e tij, e cila në këto zgjedhje garon me numrin 94, qytetarët kanë mundësinë e jashtëzakonshme që të vendosin për një zhvillim të ri.

 “Me kandidatët për kryetarë dhe ata për Kuvendet Komunale, në Gjilan, Viti e Ferizaj, për vizionin e zgjedhjeve lokale të 22 tetorit. Partia Demokratike e Kosovës ka platformën më të mirë qeverisëse dhe ka kandidatët më kredibilë për Komunat e Kosovës. Me PDK-në, pa asnjë dilemë, qytetarët kanë mundësinë e jashtëzakonshme që të vendosin për një zhvillim të ri”, ka shkruar Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

DW: Në prag të vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi, presidentët e dy vendeve mbajnë qëndrime të kundërta

DW: Në prag të vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi, presidentët e dy vendeve mbajnë qëndrime të kundërta

Dojçe Welle i ka kushtuar një artikull dialogut i cili do të zhvillohet të dielën ...