kek
tv dielli
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Vetëvendosja kërkoi lirimin e aktivistëve që u arrestuan derisa po gjuanin me gur ndërtesën e Kuvendit
Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje mban sot mbledhje për të diskutuar rreth përgatitjeve për seancën konstituive

Vetëvendosja kërkoi lirimin e aktivistëve që u arrestuan derisa po gjuanin me gur ndërtesën e Kuvendit

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar lirimin e aktivistëve,  të cilët u arrestuan derisa po gjuanin me gur ndërtesën e Kuvendit të Kosovës gjatë seancës solemne kur po jepte betimin kryetari, Hashim Thaçi. Vetëvendosja ka ripërsëritur se ajo nuk e njeh, Hashim Thaçin kryetar të Kosovës dhe se nuk do ta njohin as në të ardhmen. Për këtë, aktivistët tanë përmes një aksioni simbolik kanë penguar nga jashtë këtë seancë, e cila në vend se të ishte betim si besëlidhje e re për Republikën, është një betim mbi shkeljet dhe tradhtitë që Thaçi i ka bërë shtetësisë së Kosovës. Kërkojmë lirimin e pakusht të Atdheut dhe Egzonit”, thuhet në njoftim e Lëvizjes Vetëvendosje.

Kontrolloni gjithashtu

Rasim Lajiq: Aplikimi i reciprocitet, të paralajmëruar nga Kosova, është më i keq sesa taksa prej 100 për qind

Ministri serb, Rasim Lajiq, duke folur për qarkullimin e mallrave, pas heqjes së taksës më ...