vipa
driloni com
Fillimi / Zgjedhjet vendore 2017 / Visar Ymeri: Dënim i katër aktivistëve vjen nga policia dhe gjykatat e kapura nga klani pronto e bashkë me LDK-në
Visar Ymeri: Dënim i katër aktivistëve vjen nga policia dhe gjykatat e kapura nga klani pronto e bashkë me LDK-në

Visar Ymeri: Dënim i katër aktivistëve vjen nga policia dhe gjykatat e kapura nga klani pronto e bashkë me LDK-në

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri në hapje të tubimit përmbyllës në sallën “1 Tetori” në Prishtinë, ka thënë se sot katër aktivistë të LVV-së u dënuan me më shumë se 21 vite burg. “Frashëri, Egzoni e Atdheu u dërguan në paraburgim dhe për atë arsye ata sonte nuk janë këtu. Ky dënim nuk ka të bëjë fare me drejtësinë, ky dënim vjen nga policia dhe gjykatat e kapura nga klani pronto e në bashkëpunim me LDK-në, ky dënim synon ta mbulojë vdekjen e Astrit Deharit”, ka thënë Ymeri. Ai ka shtuar se ky dënim nuk i ndal, dhe se angazhimi i tyre për 19 nëntorin do të jetë edhe më i madh. “Ky fuqizim i VV-së i shërben drejtësisë në vend, ky fuqizim i VV-së garanton zhvillim të këtij vendi…”, ka thënë Ymeri, duke shtuar se nuk është hera e parë që LVV-ja sulmohet kështu dhe aktivistët e saj persekutohen në këtë mënyrë.

Kontrolloni gjithashtu

Shpend Ahmeti në fshatin Bardhosh foli për disa nga projektet e tij konkrete që do t’i realizojë në këtë fshat

Shpend Ahmeti në fshatin Bardhosh foli për disa nga projektet e tij konkrete që do t’i realizojë në këtë fshat

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti në fshatin Bardhosh foli  për disa nga projektet e tij ...