Zgjedhjet vendore 2017

Flet vëllai i kriminelit, Dan Hurta: Me këta gjykatës që kemi, krimineli një ditë do dalë jashtë, ashtu sikur ka dalë edhe më parë

Vëllai i kriminelit, Dan Hurta, një vrasës recidivist, në Shqipëri  që vrau tri gra dhe plagosi tri të tjera, ka deklaruar për gazetën Dita se nuk e njeh më vëllain dhe kërkon që ai të dënohet sa më rëndë të jetë e mundshme dhe jo të lirohet sërish sikur bëjnë …

Më shumë...

Nisma për Kosovën ka përmbyllur fushatën zgjedhore në Malishevë

Nisma për Kosovën ka përmbyllur fushatën zgjedhore në Malishevë

Nisma për Kosovë, sonte ka përmbyllur fushatën zgjedhore në Malishevë, ku udhëheqësit e kësaj partie, janë shprehur të bindur në fitoren e tyre në këtë komunë, ndërsa u kanë bërë thirrje qytetarëve që të dielën të dalin të votojnë sa më masivisht për kandidatin e tyre Ragip Begaj. Kryetari i …

Më shumë...

Partia Demokratike e Kosovës e ka përmbyllur fushatën për raundin e dytë në qytetin e Ferizajt

Agim Aliu

Partia Demokratike e Kosovës e ka përmbyllur fushatën për raundin e dytë në qytetin e Ferizajt. Në palestrën e sporteve “Bill Clinton” simpatizantë të PDK-së si rrallëherë kanë brohoritur për Shqipërinë etnike dhe UÇK-në.Madje thirrjet për UÇK-në janë dëgjuar në momentin kur kryetari  i partisë ka përmendur dëshmorët dhe të …

Më shumë...

Visar Ymeri: Dënim i katër aktivistëve vjen nga policia dhe gjykatat e kapura nga klani pronto e bashkë me LDK-në

Visar Ymeri: Dënim i katër aktivistëve vjen nga policia dhe gjykatat e kapura nga klani pronto e bashkë me LDK-në

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri në hapje të tubimit përmbyllës në sallën “1 Tetori” në Prishtinë, ka thënë se sot katër aktivistë të LVV-së u dënuan me më shumë se 21 vite burg. “Frashëri, Egzoni e Atdheu u dërguan në paraburgim dhe për atë arsye ata sonte nuk janë …

Më shumë...

Selim Pacolli: Me Shpendin u bëmë bashkë për ti dhënë krahë e shpresë Prishtinës

Selim Pacolli: Me Shpendin u bëmë bashkë për ti dhënë krahë e shpresë Prishtinës

Kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli i cili nuk arriti të hyjë në garën për balotazh, ka thënë se është bashkuar me Shpend Ahmetin për t’i dhënë krahë Prishtinës. “Shpend, sot e tutje do ta kesh edhe një krahë shtesë. Na quajtën koalicion i biznesit, por ne …

Më shumë...

PDK-ja me partnerët e koalicionit: AAK, KDTP, VAKAT dhe RAE, përmbyllën fushatën zgjedhore në Prizren

PDK-ja me partnerët e koalicionit: AAK, KDTP, VAKAT dhe RAE, përmbyllën fushatën zgjedhore në Prizren

PDK-ja me partnerët e koalicionit: AAK, KDTP, VAKAT dhe RAE, mbrëmë përmbyllën fushatën zgjedhore me një tubim madhështor, përfaqësues dhe elitar politik, si e vetmja zgjedhje demokratike në Prizren. Shaqir Totaj, theksoi se ky partneritet i PDK-së me partitë e koalicionit, është alternativa e vetme serioze dhe përfaqesuese që i’u …

Më shumë...

Kadri Veseli dhe Agim Aliu kanë prezantuar projektin “Bashkimi i Qytetit” për Ferizaj

Kadri Veseli dhe Agim Aliu kanë prezantuar projektin “Bashkimi i Qytetit” për Ferizaj

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, bashkë me kandidatin e PDK-së për kryetar të Ferizajt, Agim Aliu, kanë prezantuar projektin “Bashkimi i Qytetit” për Ferizaj. Veseli ka thënë se Agim Aliu është kryetar i vendimeve dhe projekteve të mëdha për Ferizajn, i cili përveçse ka përkrahjen e qytetarëve …

Më shumë...

Kandidati i PDK-së për kryetar të Kaçanikut, Besim Ilazi, beson se fitorja e tij në balotazh do të jetë bindëse

Kandidati i PDK-së për kryetar të Kaçanikut, Besim Ilazi, beson se fitorja e tij në balotazh do të jetë bindëse

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi, beson se fitorja e tij në balotazh do të jetë më bindëse se ajo në raundin e parë. Ai ka thënë se këtë synim do ta arrijë pa ndonjë koalicion paraprak. Ilazi ka deklaruar për Epoka …

Më shumë...

Shpend Ahmeti në fshatin Bardhosh foli për disa nga projektet e tij konkrete që do t’i realizojë në këtë fshat

Shpend Ahmeti në fshatin Bardhosh foli për disa nga projektet e tij konkrete që do t’i realizojë në këtë fshat

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti në fshatin Bardhosh foli  për disa nga projektet e tij konkrete që do t’i realizojë në këtë fshat. Përveç investimeve infrastrukturore që kanë filluar, me shtrimin e rrugëve dhe zgjerimin e ndriçimit publik, Bardhoshi shumë shpejt do të bëhet me parkun rekreativ-sportiv që përfshinë fushën …

Më shumë...

Alternativa, Vetëvendosje, LDK e AKR kanë lidhur marrëveshje për balotazhin e 19 nëntorit në Gjakovë

Alternativa, Vetëvendosje, LDK e AKR kanë lidhur marrëveshje për balotazhin e 19 nëntorit në Gjakovë

Alternativa, Lëvizja Vetëvendosje, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re kanë lidhur marrëveshje bashkëpunimi për balotazhin e 19 nëntorit në Gjakovë. Lajmin për këtë ujdi e ka bërë të ditur Ilir Deda. Në garë për këtë komunë në raundin e dytë të votimeve të së dielës janë: Mimoza …

Më shumë...

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi zotohet se do ta ndryshojë këtë qytet

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi zotohet se do ta ndryshojë këtë qytet

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi, sot ka zhvilluar takime në disa lokalitete, me qytetarë e pronare të salloneve të ondulimit, gratë në Vinarc, si dhe me biznesmenë e ndërmarrës në Mitrovicë. Idrizi në takimin me gratë në Vinarc, ka thënë se ajo ka program të qartë për …

Më shumë...

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa: Një kryetar si Sali Asllanaj i bën nderë Therandës dhe gjithë Kosovës

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa: Një kryetar si Sali Asllanaj i bën nderë Therandës dhe gjithë Kosovës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë sot se me punën e pastër dhe përkushtimin e tij, rizgjedhja e Sali Asllanajt në krye të komunës së Therandës, i bën nderë kësaj komune dhe gjithë Kosovës. Siç njofton LDK, Mustafa ka shprehur bindjen se qytetarët e Suharekës tashmë …

Më shumë...

Fatmir Limaj: Në Malishevë nuk ka asnjë forcë politike e cila e qon përpara zhvillimin e saj, pos Nisma për Kosovën

Fatmir Limaj: Në Malishevë nuk ka asnjë forcë politike e cila e qon përpara zhvillimin e saj, pos Nisma për Kosovën

Lideri i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj tha në Drenoc të Malishevës se është dëshmuar së në këtë komunë Nisma është forca e vetme politike. Limaj tha se me 19 nëntor shkojnë për të rikonfirmuar fitoren që kanë shënuar me 22 tetor dhe ka ftuar gjithë qytetarët pa dallim partie …

Më shumë...

PDK zotohet për trefishim të buxhetit të Prizrenit me Shaqir Totajn kryetar

PDK zotohet për trefishim të buxhetit të Prizrenit me Shaqir Totajn kryetar

Forca e ndryshimit po tregohet si alternativë dhe garanci e vetme për Prizrenin dhe qytetarët e saj, dhe kjo është parë qysh në raundin e parë kur PDK doli forcë e parë në këtë komunë, u tha në fushatën përmbyllëse të PDK-së në Prizren, për garën e balotazhit më 19 …

Më shumë...

Sokol Bashota, premton ndërtimin e Ambulancës Shëndetësore në fshatin Perqevë të Klinës

Sokol Bashota, premton ndërtimin e Ambulancës Shëndetësore në fshatin Perqevë të Klinës

Kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Klinës, Sokol Bashota, në tubimin elektoral në fshatin Perqevë të Klinës, ka premtuar ndërtimin e ambulancës shëndetësore në këtë fshat për të siguruar shërbimet sa më afër banorëve. Bashota, premtoi edhe asfaltimin e rrugës Perqevë-Sferkë, funksionalizmin e ujësjellësit në 6 mujorin e parë …

Më shumë...

Veseli: Shaqir Totaj ka kundërkandidat një politikan që djeg Kuvendin e Kosovës

Veseli: Shaqir Totaj ka kundërkandidat një politikan që djeg Kuvendin e Kosovës

Në raundin e parë të zgjedhjeve PDK doli fuqishëm fitues në komunën e Prizrenit, ndërsa rrugëtimi do të vazhdojë për hapjen e perspektivës për qytetarët e Prizrenit për katër vitet e ardhshme, së bashku me koalicionin zgjedhor, pa dallime etnike. “Ky është vizioni i kryetarit Totajt, një Prizren, i cili …

Më shumë...