KEK
Fillimi / Lajmet / Iniciativa e Vjosa Osmanit do të garojë në listë të përbashkët më Vetëvendosjen më 10 kandidat për deputetë
Vjosa Osmani do të garojë në listë të përbashkët më Vetëvendosjen më 10 kandidat për deputetë

Iniciativa e Vjosa Osmanit do të garojë në listë të përbashkët më Vetëvendosjen më 10 kandidat për deputetë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si dhe Vjosa Osmani kanë mbajtur një konferencë për media. Me këtë rast është bërë e ditur se Osmani do të jetë në një listë të përbashkët kandiduese me Kurtin në zgjedhjet e 14 shkurtit. Dyshja kanë nënshkruar marrëveshjen e tyre për bashkëpunimin në këto zgjedhje. Iniciativa e Vjosa Osmani do të ketë në kandidim 10 deputetë, në kuadër të Vetëvendosjes. Pas largimit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Osmani zyrtarizoi se në zgjedhje do të hyjë me listë të saj, por që tashmë është zyrtarizuar ky bashkim i forcave në mes listës së saj kandiduese me bashkëpunëtorët nga ana e Vetëvendosjes.

Kontrolloni gjithashtu

Gjykata Speciale e fton në cilësin e të dyshuarit ish eprorin e UÇK-së, Florim Kllokoqin nga Mareci i Prishtinës

Gjykata Speciale e fton në cilësinë e të dyshuarit ish eprorin e UÇK-së, Florim Kllokoqi

Prokurori i Gjykatës Speciale ka ftuar në cilësinë e të dyshuarit, ish eprorin e UÇK-së, ...