KEK
Fillimi / Lajmet / Sot janë konfirmuar 279 raste të reja me virusin korona, 441 pacientë janë shëruar dhe 4 të sëmurë kanë vdekur
Sot u shënua një rast i vdekjes nga virusi korona, u evidentuan 267 raste pozitive, ndërsa u shëruan 163 të infektuar

Sot janë konfirmuar 279 raste të reja me virusin korona, 441 pacientë janë shëruar dhe 4 të sëmurë kanë vdekur

Katër pacient kanë vdekur dhe 279 raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Siç njofton IKSHPK, gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.775 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 279 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Suharekë 2 raste  Numri total i rasteve pozitive është 54.839 raste nga 203.693 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.392 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 441 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 48.046 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.401.

Kontrolloni gjithashtu

Gjykata Speciale e fton në cilësin e të dyshuarit ish eprorin e UÇK-së, Florim Kllokoqin nga Mareci i Prishtinës

Gjykata Speciale e fton në cilësinë e të dyshuarit ish eprorin e UÇK-së, Florim Kllokoqi

Prokurori i Gjykatës Speciale ka ftuar në cilësinë e të dyshuarit, ish eprorin e UÇK-së, ...