Fillimi / Lajmet / Vlora Çitaku: PDK-ja nuk ka kërkuar zgjedhje të jashtëzakonshme, sepse ende nuk është me urgjencë
Vlora Çitaku: PDK-ja e ka kuptuar ndryshimin që kanë kërkuar qytetarët që nga zgjedhjet e përgjithshme të 14 shkurtit

Vlora Çitaku: PDK-ja nuk ka kërkuar zgjedhje të jashtëzakonshme, sepse ende nuk është me urgjencë

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku,  thotë se nuk është koha për zgjedhje të jashtëzakonshme, pasi ende jemi në pandemi dhe zgjedhjet janë të kushtueshme. Qytetarët duan zgjidhje të problemeve dhe jo zgjedhje. PDK-ja  nuk ka kërkuar zgjedhje të jashtëzakonshme. Qeverisë duhet t’i japim edhe pak kohë, meqë tani për tani  nuk ka urgjencë. Kërkesa për zgjedhjet e jashtëzakonshme janë mendim i deputetëve dhe nuk janë qëndrime zyrtare të PDK-së, pasi qytetarë më shumë ka nevojë për përkrahje se sa për zgjedhje. E kemi vetëm nja pako emergjente, e cila nuk është implementuar në tërësi. Duke folur për procesin gjyqësor që po zhvillohet në Gjykatën Speciale në Hagë, që po mbahet ndaj ish drejtuesve të UÇK-së, Vlora Çitaku ka thënë se   tërë  procesi është persekutim dhe nuk është drejtësi.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Rritja e infektimeve dhe rasteve të vdekjes nga virusi korona ishte e befasishme dhe e paparashikuar

Kurti: Me rikthimin në punë të bllokut B2 Kosova për çdo orë do t’i paguajë rreth 50 mijë euro import më pak

Kryeministri, Albin Kurti e ka vlerësuar lart rikthimin në funksion të bllokut B2. Ai ka ...