Vlora Çitaku

Vlora Çitaku: Rrotacioni demokratik i pushteteve nuk mund të barazohet as me luftën çlirimtare

Ambasadorja e Kosovës në Amerikë ka folur për zhvillimet e fundit politike në Kosovë në prag të zgjedhjeve të parakohshme. Çitaku me anë të një postimi në rrjetin ka thënë se rrotacioni demokratik i pushteteve nuk mund të barazohet as me luftën çlirimtare dhe as me rezistencën paqësore gjatë viteve të pushtimit. Ajo ka nënvizuar faktin se që nga viti 2000 në Kosovë ka pasur gjithnjë ndërrim të pushteteve dhe nuk është kontestuar rezultati.

 

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj

Fatmir Limaj: Marrëveshja mes kryeministrit, Kurti dhe kryetarit serb, Vuçiq, e ka dëmtuar në mënyrë të pariparueshme Kosovën

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se Marrëveshja e Ohrit, e arritur në …