MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Ymeri: Ministria e Integrimit i ka kaluar kompetencat e saja duke u marrë me punë që i takojnë Ministrisë së Jashtme
Ymeri: Ministria e Integrimit i ka kaluar kompetencat e saja duke u marrë me punë që i takojnë Ministrisë së Jashtme

Ymeri: Ministria e Integrimit i ka kaluar kompetencat e saja duke u marrë me punë që i takojnë Ministrisë së Jashtme

Partia Socialdemokrate po konsideron se kontrata e nënshkruar nga Dhurata Hoxha me kompaninë amerikane është e papranueshme. Në një konferencë për media, Visar Ymeri tha Ministria e Integrimit i ka kaluar kompetencat, duke u marrë me punë që i takojnë Ministrisë së Jashtme. “Përmes kësaj kontrate Ministria e Integrmeve e ka marrë rolin e MPJ-së. Përmes kësaj kontrate Hoxha dhe Ministria i kanë kaluar kompetencat e veta. Ministria do të duhej të përqendrohej të procesi i integrimit në BE, e jo të merret me lobim”, tha ai. Sipas Ymerit kjo tregon se në Qeveri ka një lloj kaosi anarkik si funksionon ministri. “Me këtë deshmohet që Qeveria është e varur me interesat partiake të ministrave”, tha Ymeri. Ai tha se kompania nuk është se ka ndonjë përvojë në fushën për të cilën është kontraktuar.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat i koalicionit Nisma-AKR-PD për kryeministër, Fatmir Limaj, ka mbajtur ...