driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Zëvendes-kryeministri Limaj është takuar me ambasadorin britanez O’Connell, diskutuan për situatën politike në vend
Zëvendes-kryeministri Limaj është takuar me ambasadorin britanez O’Connell, diskutojnë për situatën politike në vend

Zëvendes-kryeministri Limaj është takuar me ambasadorin britanez O’Connell, diskutuan për situatën politike në vend

Zëvendes-kryeministri i vendit njëkohësisht, kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell.  Në këtë takim është diskutuar edhe për gjendjen e tanishme politike në vend. Limaj e njoftoi ambasadorin britanik për angazhimet e Nismës për Kosovën në kuadër të përgjegjësive në Qeverinë e Kosovës, thuhet në njoftimin e Nismës për Kosovën. Kryetari Limaj ka falënderuar ambasadorin O’Connell për përkrahjen e vazhdueshme që Britania e Madhe ka dhënë për Kosovën, duke kërkuar thellim të mëtejmë të bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Mbretërisë së Bashkuar.

Kontrolloni gjithashtu

Gjermania e gatshme për mbështetjen e mëtutjeshme të Republikës së Kosovës, me theks në fushën e arsimit

Gjermania e gatshme për mbështetjen e mëtutjeshme të Republikës së Kosovës me theks në fushën e arsimit

“Shkëmbimi i nxënësve, studentëve dhe mësimdhënësve me institucionet e njohura gjermane është veprim i duhur ...