MIT
kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Zëvendëskryeministri Limaj gjatë ditës së sotme do të zhvillojë takime të rëndësishme në Bundestagun gjerman
Zëvendëskryeministri Limaj gjatë ditës së sotme do të zhvillojë takime të rëndësishme në Bundestagun gjerman

Zëvendëskryeministri Limaj gjatë ditës së sotme do të zhvillojë takime të rëndësishme në Bundestagun gjerman

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj dhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, ka udhëtuar sot për vizitë zyrtare në Gjermani. Mësohet se Limaj gjatë ditës së sotme do të zhvillojë takime të rëndësishme në Bundestagun gjerman, në Zyrën e Kancelares Merkel, si dhe në Ministrinë e Jashtme. Vizita e Limajt në Gjermani është konfirmuar edhe nga zyra e këtij të fundit, por pa dhënë shumë detaje. Ai do të takohet edhe Johann Wadephul, deputet në Bundestag, nënkryetar i fraksionit CDU-CSU dhe raportues për Ballkanin Perëndimor. Ndërsa, pas takimit pritet të mbajnë edhe një konferencë për media. Kjo vizitë e Limajt po ndodhë vetëm disa ditë pas mbajtjes se samitit të Berlinit të organizuar nga kancelaria gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë për çdo rast

Është mbajtur mbledhja urgjente e qeverisë shqiptare e cila u bë pas tërmetit të rënë. ...