Airport Adem Jashari
valamobile
mbpzhr grante
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Zëvendëskryeministri Pacolli thotë se mardhëniet me SHBA nuk duhet as të lëndohen e as të dëmotohen në asnjë mënyrë
Pacolli: Me paradën ushtarake Serbia vetëm tregoi se mbetet kërcënim rajonal dhe me mentalitet të Millosheviçit

Zëvendëskryeministri Pacolli thotë se mardhëniet me SHBA nuk duhet as të lëndohen e as të dëmotohen në asnjë mënyrë

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behxhet Pacolli ka thënë se taksa ka pasur efektin e vet dhe se tani ka ardhur koha që ajo të shqyrtohet. Pacolli ka theksuar se mardhëniet me SHBA nuk duhet as të lëndohen e as të dëmotohen në asnjë mënyrë. Ai ka thënë se taksa tani e ka humb arsyen. “Taksa ishte një vendim i duhur, por kishte efektin e saj, dhe tani e ka humb arsyen. Është dashur që të hiqet nga rendi i ditës, por për këtë duhet që Serbia t’i plotësoj disa kushte. Ajo duhet të kthehet në tavolinën e dialogut, të bëhet një komision që ta shikoj dhe ta vazhdojë punën e taskës. Haradinaj po mbron parimet dhe fjalët e veta por frika ime është që ne duhet të shohim e të mos dëmtotojme mardhniet tona me SHBA, ka thënë Pacolli.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, së bashku me zëvendëskomandantin e KFOR-it, Gjeneralin amerikan John Boyd, ...