vipa
rkl vala loja shperblyese
muqa 900
melodia 10 vjet shtet
driloni com
Fillimi / Kultura / Jusuf Zenunaj: Pasi u hangër pritja
Jusuf Zenunaj

Jusuf Zenunaj: Pasi u hangër pritja

Pasi u hangër pritja

Unë i thashë Isës,

ai i tha Veselit,

jo kështu foli Çuni

dhe ia ktheu Beqa,

pasi u hëngër pitja,

tregojnë si u tëhollua peta…

 

J.Z. 12 maj 2017

 

ÇELËSI NË POLITIKË

 

Mashtrimet n’politikë,

janë çelës suksesi,

kur afrohen partitë,

sharjet e fyrjet 

si shkumë birre mbesin.

Populli përtrinë shpresën

për ditë ma të mira,

qeveria e ha djathin

për të ngel hirra.

 

  1. Z.13 maj 2017

Kontrolloni gjithashtu

Albert Z. Zholi: Teatri Kombëtar duhet të restaurohet

Albert Z. Zholi: Teatri Kombëtar duhet të restaurohet

(Vazhdon debati artistë – Kumbaro për TK. Flasin, Xhemil Tagani, Zamira Kita, Arben Derhemi, Ilirian ...