muqa 900
vala – old
vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Ka vdekur, Jetullah Qarri, i njohur gjatë luftës si Komandant Guri, komandant i Brigadës 60 të SHP të UÇK-së
Ka vdekur, Jetullah Qarri, i njohur gjatë luftës si Komandant Guri, komandant i Brigadës 60 të SHP të UÇK-së

Ka vdekur, Jetullah Qarri, i njohur gjatë luftës si Komandant Guri, komandant i Brigadës 60 të SHP të UÇK-së

Pas një sëmundje të gjatë dhe të rëndë, i shtruar në QKUK prej fillimit të vitit 2016, sot ka vdekur, Jetullah Qarri i njohur gjatë luftës si Komandant Guri, komandant i Brigadës 60 të SHP të UÇK-së. Jetullah Qarri ka qenë njëri prej luftëtarëve më emblematikë të luftës së UÇK-së, i cili ka vepruar kryesisht në Zonën Operative  të Neredimës, e të Pashtrikut. Varrimi bëhet sot, në orën 16.00 në Varrezat e Dëshmorëve, në Grykë të Carralevës.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli bashkëbisedim me 75 europarlamentarët

Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli bashkëbisedon me 75 europarlamentarë në Bruksel

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli, sot në Bruksel, ka ...