rkl vala loja shperblyese
vipa
muqa 900
driloni com
Fillimi / Lajmet / Komandanti i KFOR-it, gjeneral major Gjovani Fungo thotë se gjendja e sigurisë në Kosovës është stabile
Komandanti i KFOR-it, gjeneral major Gjovani Fungo thotë se gjendja e sigurisë në Kosovës është stabile

Komandanti i KFOR-it, gjeneral major Gjovani Fungo thotë se gjendja e sigurisë në Kosovës është stabile

Komandanti i KFOR-it, gjeneral major Gjovani Fungo, i cili largohet së shpejti nga Kosova,  gjatë një konference të mbajtur për  media, ka shpalosur objektivat që janë arritur gjatë mandatit dhe sigurinë e vendit tonë. Gjendja e sigurisë në sipas Fungos është e qetë dhe sai nuk sheh kërcënime në aspektin e sigurisë, duke vlerësuar lartë bashkëpunimet me Policinë e Kosovës, Forcë e Sigurisë së Kosovës dhe EULEX-in.  Aspektet e sigurisë janë zhvilluar në mënyrë shumë efikase. Kemi një bashkëpunim të shkëlqyeshëm me Policinë e Kosovës, Forcën e Sigurisë së Kosovës dhe EULEX-in” tha Fungo.

Kontrolloni gjithashtu

Hashim Thaçi

RKL: Nuk është kjo dredhia e parë e Thaçit por është në vazhdën e dredhive paraprake

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar kundër atyre që i quan “persona”, të cilët ...