driloni com
muqa 900
vala – old
vipa
Fillimi / Lajmet / Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behxhet Pacolli: Demarkacioni, pothuajse çështje e mbyllur
Ministri i Jashtëm, Behxhet Pacolli - Ivica Daçiqit: Mos më ndjek, betejën me Kosovën e keni të humbur

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behxhet Pacolli: Demarkacioni, pothuajse çështje e mbyllur

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministër i vendit, Behxhet Pacolli, ka vlerësuar se çështja e demarkacionit të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi është pothuajse e mbyllur. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë qenë gjithëherë pranë nesh në ditët më të vështira për popullin dhe në proceset më të rëndësishme për vendin”, ka shkruar ai në rrjetin social. “Sot ishte ditë me fat për Kosovën sepse Demarkacioni pothuajse është çështje e mbyllur”, ka vlerësuar ai. “Ishte ditë me fat sepse kishim mysafirë edhe Ndihmës-Sekretarin e Shtetit amerikan për Evropë dhe Euro-Azi, Wes Mitchel”, ka shkruar ministri. “Thellësisht mirënjohës për mbështetjen gjithëpërfshirëse dhe të palëkundur amerikane. Krenar, që populli i Kosovës në veçanti dhe shqiptarët në përgjithësi janë populli më pro-amerikan në botë. Aleat dhe partner të përhershëm strategjik”, përfundon shkrimi i Pacollit.

Kontrolloni gjithashtu

2018: Çare s’kemi pa e lëshue Kullën e Qakorrin, - kem liberalizimin “muhasere”!

2018: Çare s’kemi pa e lëshue Kullën e Qakorrin, – kem liberalizimin “muhasere”!

1878: Çare s’kemi pa e lëshue Ulqinin, – kem Stambollin “muhasere”! 2018: Çare s’kemi pa ...