vipa
vala – old
muqa 900
driloni com
Fillimi / Lajmet / Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se PAN-i i ka numrat për formimin e Qeverisë
Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se PAN-i i ka numrat për formimin e Qeverisë

Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se PAN-i i ka numrat për formimin e Qeverisë

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, është shprehur i bindur se më 3 gusht do të formohen institucionet e dala nga zgjedhjet e 11 qershorit. Haradinaj pas procedurave të regjistrimit në Kuvendin e Kosovës, ka uruar deputetët e rinj, duke thënë se ka qenë një ditë e gjatë deri tek ky moment. I pyetur nga gazetarët nëse i kanë numrat, Haradinaj është përgjigjur se Kuvendi i ka 120 deputetë dhe se secili ka të drejtë të votojë. “Nuk po ju kuptoj për çfarë numrash e keni fjalën. Kuvendi i ka 120 deputetë dhe secili ka të drejtë të votojë”, ka thënë Haradinaj

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli bashkëbisedim me 75 europarlamentarët

Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli bashkëbisedon me 75 europarlamentarë në Bruksel

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli, sot në Bruksel, ka ...