28 Nëntori

28 Nëntori ditë feste në Kosovë edhe pse sipas kalendarit nuk është festë shtetërore, por kombëtare

Sot në Kosovë është shpallur ditë feste, edhe pse 28 Nëntori nuk është festë shtetërore e Kosovës. Kryemnistri i Kosovës, Isa Mustafa, ditë më parë kishte paralajmëruar se ky  28 nëntor do të festohet si të gjitha festat e Shtetit të Kosovës, por nuk ka bërë të ditur agjendën e organizimeve për këtë datë të rëndësishme të kalendarit tonë kombëtar.

Kontrolloni gjithashtu

Josep Borrell, në seancën e KS të OKB-së ka folur edhe për propozimin franko-gjerman dhe për dialogun Kosovë-Serbi

Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova e Serbia të angazhohen në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja në mirëbesim dhe kompromis

Përfaqësuesi i Lartë evropian, Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të angazhohen në …