mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / 29 vite nga vdekja e veprimtarit të çështjes kombëtare, heroit Fadil Vata
29 vite nga vdekja e veprimtarit të çështjes kombëtare, heroit Fadil Vata

29 vite nga vdekja e veprimtarit të çështjes kombëtare, heroit Fadil Vata

Sot bëhen 29 vite nga vdekja e heroit të kombit, Fadil Vata, veprimtar i çështjes kombëtare i viteve të 80-ta, Ai është njëri nga veprimtarët dhe udhëheqësit më të devotshëm të Lëvizjes kombëtare shqiptare të viteve të 80-ta. Heroi, Fadil Vata ndërroi jetë në vitin 1990, si pasojë e dhunës dhe torturave çnjerëzore që u ushtruan ndaj tij nga regjimi kriminal serb, disomos gjatë kohës sa ka qëndruar në burg.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin dhe garantuar sundimin e ligjit mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Kadri Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, sot e ka takuar një biznesmen që ishte viktimë e ...