KEK
Fillimi / Lajmet / 95 qytetarë të cilët po qëndrojnë të izoluar në konviktet e studentëve në Prishtinë, kanë rezultuar negativë
Sfishta: Institucionet përkatese duhet të japin dritën e “gjelbër”, se kur mund të pranohen studentët në konvikte

95 qytetarë të cilët po qëndrojnë të izoluar në konviktet e studentëve në Prishtinë, kanë rezultuar negativë

Kanë rezultuar negativë 95 persona të cilët po qëndrojnë të izoluar në konviktet e studentëve në Prishtinë. Testimi i këtij grupi u bë dje dhe ky është grupi i tretë nga Qendra e Studentëve. Izet Sadiku, infektolog në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ka konfirmuar se grupi në fjalë lirohet sot në shtëpi. Karantina- COVID19 Sot është testuar edhe grupi i tretë i personave të vendosur në Karantinë në Qendrën e Studentëve. Janë testuar 95 persona 0për COVID19 dhe të gjithë janë negativ!Nesër (e dielë) ky grup lirohet në shtëpi!#rrinshpi“, ka shkruar Sadiku. Ndryshe, numri i të infektuarve me koronaivrus në Kosovë ka arritur në 140. Nga ky numër, 23 janë shëruar, ndërsa një ka ndërruar jetë. Ditë më parë të ndaluarit në këtë Konvikt kanë protestuar për shkak të mbajtjes një kohë të gjatë dhe zhagitjes së analizave.

Kontrolloni gjithashtu

PDK e deponon në Kuvendi kërkesën për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar për procesin e privatizimit

PDK-ja ka njoftuar se po konstituohet në diasporë

Partia Demokratike e Kosovës ka njoftuar se po konstituohet në diasporë. Ajo ka njoftuar se ...